Uygun çizgiyi düşünme adımı
Finansal makamlar, gelecek hafta açıklanması planlanan “ev borcu yönetimi planı” konusunda mücadele ediyorlar. Ancak, gençlerin ve gerçek alıcıların kredilerini serbest bırakmaları gereken artan bir ses var. Mali Denetleme Komisyonu, 17 Nisan’daki maliye bakanlığına göre, hanehalkı borcunun GSYİH’nın yüzde 100’üne ulaştığı ve artan bir artışa yol açtığı için Nisan ayı sonunda hanehalkı borcunu yönetme planını açıklamayı […]

Finansal makamlar, gelecek hafta açıklanması planlanan “ev borcu yönetimi planı” konusunda mücadele ediyorlar. Ancak, gençlerin ve gerçek alıcıların kredilerini serbest bırakmaları gereken artan bir ses var.

Mali Denetleme Komisyonu, 17 Nisan’daki maliye bakanlığına göre, hanehalkı borcunun GSYİH’nın yüzde 100’üne ulaştığı ve artan bir artışa yol açtığı için Nisan ayı sonunda hanehalkı borcunu yönetme planını açıklamayı planlıyor.

Kore Vergi Finans Enstitüsü'nün "GSYİH'sının% 98,6'sı, ülkenin toplam borcunun ve sektöre göre borçların değişmesiyle karşılaştırılması" verilerine göre, geçen yılın ikinci çeyreğinde Kore'nin GSYİH'sına kıyasla. Dünya ortalaması% 63,7 ve gelişmiş ülkelerde ortalama% 75,3; Korona'dan önceki% 4 ~ 5 olan hanehalkı borcu büyüme oranı geçen yıl% 8'e yükseldi.

Başbakan Yardımcısı ve Strateji ve Maliye Bakanı Hong Nam-ki, geçen ay Ulusal Meclis bütçe yerleşim komitesine katıldı ve “Korona krizinin üstesinden gelmek için hanehalkı kredileri arttı” dedi.

Mali Denetleme Komisyonu, toplam borç-yükseklik geri ödeme oranını (DSR) borç verene göre değiştirmenin yollarını düşünüyor; DSR şu anda yönetim endeksini ortalama olarak yönetmektedir (% 40). Bankalar, geri ödeme kabiliyetine sahip borçlular için% 40'tan fazla kredi aldılar, ancak tüm borçlular aynı DSR düzenlemelerine tabi tutulursa, borçların toplamını azaltmaları muhtemeldir. Amaç, borç artış 비대면폰테크 oranını% 4'e çıkarmaktır.

Bazıları DSR düzenlemelerinin gençlere zarar verebileceğini, çünkü gerçek bir alıcı olmasına rağmen gelir eksikliği nedeniyle kredilerin uygulanmasının zor olacağını belirtti.

Finansal makamlar, politika ipoteğinin (konut ipoteği kredisi) vadesini 40 yıla kadar genç ve yeni evli çiftlere genişletmeyi ve gençlerin gelecekteki gelirlerini yansıtan DSR'yi hesaplamayı planlıyorlar. Ayrıca, yalnızca sıradan ve gerçek alıcılara verilen toplam borç geri ödeme oranını (DTI) ve teminat onay oranının (LTV) ekini% 10'dan% 20'ye çıkarma veya uygulama gereksinimlerini genişletme önerisi de vardır.

İktidar partisi ayrıca, yalnızca 4/7 yeniden seçiminden önce ve sonra evsizler ve gençler için finansal düzenlemelerin çözülmesi gerektiği konusunda ısrar ediyor. Buna ek olarak, Demokrat Parti sözcüsü Choi In-ho, 9 Eylül'de acil durum komitesi toplantısından hemen sonra, "Evsizler, gençler, yeni evliler ve işçiler için (gerçek emlak) önlemler biraz daha ayrıntılı olmalıdır" dedi. "Evsizlerin ve gençlerin gerçek evler kurabileceği koşullar yaratma açısından finansal bölümler (düzenleme) biraz hafifletilebilir. "

Kredileri kınarken gerçek alıcılar için eşiği düşürme politikası 'ilema' ile karşı karşıyadır. Kredi düzenlemeleri aşırıysa veya gerçek alıcılar için faydalar yetersizse, “konut merdivenini tekmelediğiniz” eleştirisiyle karşı karşıya kalacaksınız. Öte yandan, kredi azaltma seviyesi büyükse, hanehalkı borcu yönetim planının amacına zarar verecektir.

Gençler için kredilerin azaltılması, istikrarlı bir duruşu koruyan emlak satın alma hissine dokunma riski de vardır. Mali Denetleme Servisi'ne göre, geçen yıl altı büyük ticari banka tarafından ele alınan ipotek kredilerinin% 46,3'ü 40 yaşın altındaydı. Bu nedenle, Seul’deki dairelerin satın alınmasının sayısının 30 yaş altı olanların en yüksek olduğu geçen yılın Temmuz ayında olduğu gibi, “Young-Cheol” (Ruh'a kadar) hareketinin 20/30’a yeniden üretilmesi muhtemeldir.

Bir ticari banka yetkilisi, "Düzenleme serbest bırakılırsa, gençler için evimin kurulmasına kesinlikle yardımcı olacak" dedi. “Düzenleme yoluyla fiyatları yakalamaya çalışan emlak piyasasına yanlış sinyal gönderebiliriz.”

Finansal Hizmetler Komisyonu başkanı Eun Sung-soo, uzlaşma konusunda endişeli.Eun, gazetecilerle yaptığı toplantıda, "Ev borcunu istikrarlı bir şekilde azaltmak ve gençlerin kredilerini esnek hale getirmek çelişkili" dedi.

답글 남기기

이메일 주소를 발행하지 않을 것입니다. 필수 항목은 *(으)로 표시합니다